Rekuperatory w nowych domach od dewelopera

Zaawansowana klimatyzacja i wentylacja kiedyś świadczyły o pewnego rodzaju luksusie. Obecnie jednak nikogo już nie dziwi, że często nawet dopiero co wybudowane domy od dewelopera posiadają nowoczesne rekuperatory. Dotyczy to zwłaszcza tych rekuperatorów, które posiadają wymienniki ciepła gruntowe - ich zainstalowanie przebiega znacznie szybciej, gdy wszystko wokół jest jeszcze w fazie wykończenia.

O co powinniśmy zapytać dewelopera, który stawia nasz dom? Przede wszystkim o to, czy klimatyzacja za pomocą rekuperatora znajduje się w standardowym pakiecie jego usług. Często tak właśnie jest, bowiem urządzenia tego typu są w dzisiejszych czasach widocznie tańsze niż jeszcze jakieś kilkanaście lat temu.

Rekuperatory są montowane nie tylko w domkach jednorodzinnych. Warto zapytać o taka możliwość również w przypadku apartamentów. W tym przypadku deweloper zazwyczaj załatwia rekuperator na życzenie klienta. Jest to korzystne cenowo, bowiem deweloper może najczęściej nabyć takie urządzenia po niższej cenie hurtowej.

Oczywiście warto dowiedzieć się, czy montowane urządzenia klimatyzacyjne będzie miało jakieś dodatkowe funkcje. Chodzi tutaj o nawilżanie i jonizację.