Rekuperatory a praca w pomieszczeniach klimatyzowanych

Gdy pracujemy w pomieszczeniach klimatyzowanych, zwykle jesteśmy bardzo zadowoleni z komfortu pracy. Rzecz w tym, że zimą jest nam ciepło, latem natomiast możemy cieszyć się przyjemnym chłodem. Efekt taki osiągamy zarówno wtedy, gdy użyte zostaną rekuperatory, jak i wtedy, gdy stosuje się ciągle tradycyjne urządzenia klimatyzacyjne.

Praca w pomieszczeniach klimatyzowanych ma wiele zalet, zauważyć można jednak także kilka wad. Przede wszystkim (w przypadku urządzeń klimatyzacyjnych starszego typu) klimatyzowane powietrze jest bardzo suche, co niestety prowadzi do rozmaitych kłopotów ze skórą. Często pojawiają się zmiany trądzikowe u osób, które pracują w klimatyzowanych pomieszczeniach. Choć trzeba przyznać, że tam, gdzie wykorzystywane są rekuperatory, raczej nie ma tego problemu, gdyż dbają one o właściwe nawilżenie powietrza.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nowoczesne klimatyzatory, które posiadają wbudowane rekuperatory, to urządzenia bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Ich działanie polega nie tylko na wymianie powietrza i utrzymaniu go w odpowiedniej temperaturze, ale także na zapewnieniu nam odpowiedniego dla ludzkiego organizmu mikroklimatu.